Kaja Kowalska, zawodniczka Sportowego Klubu Pływackiego Żaglica, trzykrotnie na najwyższym miejscu podium w Zgorzelcu 🏆Sukcesy podczas Pierwszej i Drugiej Edycji Powiatowej Ligi Pływackiej w Zgorzelcu co do zasady „nie ilość, a jakość jest najważniejsza”, zostały kolejny raz potwierdzone w trakcie Trzeciej edycji tych zawodów, 21.05.2022! 🏊🏻🏊🏻Jak zawsze w pięknym stylu, bez jakichkolwiek kompleksów nasza zawodniczka pokonała wszystkie konkurentki, zdobywając 1 miejsca w piątym i szóstym starcie tych zawodów! 🥇. W swojej kategorii wiekowej zajęła pierwsze miejsce w każdym starcie w każdej z trzech edycji i ostatecznie również w klasyfikacji końcowej tych zawodów. Kaja zdobyła 1000 punktów rankingowych FINA za te zawody, co dało Jej 28 lokatę w kategorii OPEN wśród 251 sklasyfikowanych Zawodniczek i Zawodników!!!. Za zajęcie lokat w poszczególnych edycjach otrzymała dyplomy oraz za generalkę – dyplom i medal wraz z voucherem na zakup sprzętu sportowego.
 
Dziękujemy Kai za ciężką pracę każdego dnia, w którą wkłada bardzo dużo wysiłku i serduszka oraz piękne, profesjonalne w każdym calu starty w całej Lidze w Zgorzelcu. Kaja Kowalska jest wzorem zawodniczki do naśladowania. W tym roku szkolnym będziemy mogli jeszcze zobaczyć jej umiejętności podczas Pływackich Zawodów Sportowych Żaglicy, które odbędą się na żagańskim Basenie ARENA w dniu 04.06.2022 r. Kolejne starty zaplanowane są po wakacjach a w tych, obok naszej Mistrzyni, zaczynają startować pozostali zawodnicy SKP ŻAGLICA. Życzymy im jak najlepszych wyników sportowych, ale przede wszystkim świetnej zabawy. Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom i wszystkim fanom naszej Zawodniczki za obecność i mega mocny doping. 💪🏻Zawody w Zgorzelcu, w których brał udział cały pływacki Dolny Śląsk, oceniamy bardzo wysoko. Były przygotowane i przeprowadzone na bardzo wysokim poziomie. Gratulujemy Organizatorom!