Po odpoczynku w trakcie przerwy zimowej powracamy do naszych startów! 🏊🏻 Świebodzin, 04.03.2023 r. Puchar Sprintu Miasta Świebodzin – Był to nasz pierwszy start po feriach zimowych, ale przede wszystkim pierwsze zawody dla siedmiorga naszych zawodników, którzy po raz pierwszy wzięli udział w takiej imprezie. 🏆Kolejny start z rzędu na swoim koncie odnotowała bardzo doświadczona już zawodniczka – Kaja Kowalska.
Ogromny stres towarzyszący młodym pływaczkom i pływakom nie przeszkodził im w pokonywaniu kolejnych przeszkód, jakie stają na drodze do mistrzostwa sportowego. 🎯Kaja Kowalska czterokrotnie zajmowała pierwsze lokaty w kolejnych konkurencjach, co dało jej zwycięstwo w “generalce”. 🥇Szóste, punktowane miejsce za trzy najlepsze starty z czterech odnotowała powracająca do dobrego pływania Lena Kowalska. Doskonale zaprezentował się Krzysztof Aleszczyk, który w indywidualnych startach w stylu dowolnym zajął czwarte, a w grzbietowym drugie miejsce. 🥈Pozostali, Matylda Pelczar, Kornelia Tałanda, Igor Pietraszkiewicz, Natalia Łuźniak, Sebastian Witkiewicz zaliczyli swoje pierwsze życiowe rekordy w poszczególnych konkurencjach, co ma kolosalne znaczenie w kolejnych startach. 🏆
Nie bez znaczenia jest start sztafety 4 x 50 m stylem zmiennym, w której zajmując trzecie miejsce popłynęli Sebastian Witkiewicz, Natalia Łuźniak, Kaja Kowalska oraz Krzyszof Aleszczyk. 🥉
Serdeczne podziękowania należą się jak zwykle Rodzicom i Opiekunom. Pomoc Pani Anety i Julity oraz Pana Piotra na płycie basenu, jak również całodzienne kibicowanie Rodziców – bezcenne! ❤️‍🔥
Po zawodach odwiedziliśmy wspólnie niedaleko położony znany wszystkim lokal, w którym można było zregenerować ubytek sił. Powstały tam również nowe pomysły na rozwój naszego klubu. Cały czas pracujemy nad podniesieniem poziomu!!! Dziękujemy Organizatorom zawodów za zaproszenie, Lubuskiemu Okręgowemu Związkowi Pływackiemu za umożliwienie naszemu klubowi udziału w kwalifikowanym pływaniu sportowym, które przynosi wszystkim wiele radości i zadowolenia.
Za tydzień pływamy w Warszawie, a za dwa tygodnie wyruszamy całym klubem do Zgorzelca. 🏆🏊🏻 #ŻAGLICA
 
Wszystkich tych, którzy jeszcze nie są częścią naszej społeczności, ale chcieliby rozpocząć przygodę z pływaniem zapraszamy do kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego na naszej stronie www.zaglica.pl, bądź bezpośrednio na e-mail zaglica1@gmail.com. #ŻAGLICA