10.03.23 zawodnicy Sportowego Klubu Pływackiego Żaglica na co dzień trenujący pod okiem Marka Buczkowskiego – Kaja Kowalska oraz Krzysztof Aleszczyk – wzięli udział w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich dla Dzieci z cyklu „Od Młodzika Do Olimpijczyka”. Były to kolejne, czwarte już eliminacje z cyklu tych zawodów organizowanych w sezonie 2022/2023 przez Akademicki Związek Sportowy Warszawa.
 
Najbardziej utytułowana zawodniczka SKP Żaglica – Kaja Kowalska – po raz kolejny udowodniła wysoki poziom sportowy. W swoich startach uzyskując drugi czas dnia zdobyła srebrny medal w konkurencji 50 metrów stylem dowolnym. Ponadto zajęła piąte miejsce w konkurencji 50 m stylem klasycznym i czwarte miejsca w konkurencjach na 50 m stylem grzbietowym i 50 m stylem motylkowym, rywalizując z plejadą 44 zawodniczek z klubów z całej Polski. To kolejny bardzo dobry start Kai, która skrupulatnie gromadzi punkty do udziału w finale edycji zawodów (czerwiec 2023).

Krzysztof Aleszczyk sprawdzając swoje umiejętności pływackie wystartował w trzech konkurencjach. Ostatecznie zajął 31 miejsce na 50 m stylem dowolnym, 18 miejsce na 50 m stylem klasycznym oraz 26 miejsce na 50 m stylem grzbietowym, poprawiając swoje rekordy życiowe, które uzyskał w Świebodzinie 04.03.2023 r. W jego kategorii wiekowej w zawodach brało udział 53 zawodników. 
 
Szczegółowe wyniki z zawodów można zobaczyć na livetiming.pl.
 
Na kolejną V eliminację udamy się 01.04.2023 r. również do Warszawy, gdzie odbędą się wszystkie pozostałe eliminacje wraz z finałem, który zaplanowano na czerwiec 2023 roku.
 
Ogólnopolskie Zawody Pływackie dla Dzieci z cyklu „Od Młodzika Do Olimpijczyka”, w których bierzemy udział, w tym cyklu składają się z siedmiu edycji: sześciu eliminacji i Wielkiego Finału, który odbędzie się w czerwcu 2023 roku. Zawodnicy SKP Żaglica są jedynymi pływakami z żagańskich klubów, biorącymi udział w ogólnopolskich zawodach w Warszawie.
 
Wszystkich tych, którzy jeszcze nie są częścią naszej społeczności, ale chcieliby rozpocząć przygodę z pływaniem zapraszamy do kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego na naszej stronie www.zaglica.pl, bądź bezpośrednio na e-mail zaglica1@gmail.com. #ŻAGLICA