Rok startowy trwa! 🏊‍♀️W dniu 1.04.2023 r. SKP #ŻAGLICA wzięła udział w kolejnych V eliminacjach ogólnopolskich zawodów pływackich dla dzieci z cyklu „Od Młodzika Do Olimpijczyka” w sezonie 2022/2023, których organizatorem jest Akademicki Związek Sportowy Warszawa. Zawody odbyły się w Warszawie na 50 metrowej, a nie jak do tej pory 25 metrowych, pływalni.

Tym razem SKP ŻAGLICA była reprezentowana przez dwójkę zawodników, Kaję Kowalską oraz Cypriana Studennego, który po raz drugi wziął udział w tych zawodach. Kaja Kowalska, w swoich startach uzyskując trzecie czasy dnia do kolekcji medali z eliminacji w OMDO dodała 2 brązowe medale w konkurencji 50 metrów stylem dowolnym i 50 metrów stylem klasycznym. 🥉🥉Ponadto zajęła szóste miejsce w konkurencji 50 m stylem grzbietowym i czwarte miejsce w konkurencji na 50 m stylem motylkowym rywalizując z plejadą 53 zawodniczek z największych klubów w Polsce. To kolejny bardzo dobry start Kai, która skrupulatnie gromadzi punkty do udziału w finale, który zaplanowano na 20.06.2023 r..
Według ilości uzyskanych punktów Kaja zapewnia sobie udział w finale, jednak dopóki nie zakończyły się eliminacje, wszystko jest możliwe. Trzymamy za Nią kciuki bardzo mocno, gdyż konkurencja nie próżnuje, co widać po wynikach.

Pracowity i zdolny Cyprian wystartował w dwóch konkurencjach na 100 metrów stylem dowolnym i klasycznym. Zbierając cenne doświadczenia, zaliczył swoje pierwsze życiówki na basenie 50 metrowym. W jego kategorii wiekowej w zawodach brało udział 68 zawodników.
 
Szczegółowe wyniki z zawodów można zobaczyć na livetiming.pl oraz oficjalnej stronie OMDO.
 
 
Ogólnopolskie Zawody Pływackie dla Dzieci z cyklu „Od Młodzika Do Olimpijczyka”, w których bierzemy udział, w tym cyklu składają się z siedmiu edycji: sześciu eliminacji i Wielkiego Finału, który odbędzie się w czerwcu 2023 roku. Zawodnicy SKP Żaglica są jedynymi pływakami z żagańskich klubów, biorącymi udział w ogólnopolskich zawodach w Warszawie.
 
Wszystkich tych, którzy jeszcze nie są częścią naszej społeczności, ale chcieliby rozpocząć przygodę z pływaniem zapraszamy do kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego na naszej stronie www.zaglica.pl, bądź bezpośrednio na e-mail zaglica1@gmail.com. #ŻAGLICA