Zaledwie dzień wcześniej wystartowaliśmy w V eliminacjach ogólnopolskich zawodów pływackich dla dzieci z cyklu „Od Młodzika Do Olimpijczyka” w Warszawie, a już następnego dnia wzięliśmy udział w zawodach o Puchar Dyrektora ZSMS w Zielonej Górze!

SKP ŻAGLICĘ, goszczącą po raz pierwszy na tej pływalni reprezentowali: Lena Kowalska, Matylda Pelczar, Julia Zdanowicz, Igor Pietraszkiewicz, Natalia Łuźniak, Krzysztof Aleszczyk, Hanna Swiątek, Aleksander Aleszczyk, Sebastian Witkiewicz i Kasper Szwed.

Wszyscy zawodnicy zasługują na szczególne słowa uznania z wielu powodów. Przede wszystkim zostawili w zielonogórskiej pływalni serce walcząc o jak najlepsze lokaty. Poradzili sobie z ogromnym stresem, bo dla większości z nich był to pierwszy start na tej pływalni. Dla „Narybku”😊 był to kolejny, po Zgorzelcu trudny sprawdzian. „Stare Wygi”😊 przekonały się, że konkurencja nie śpi, i trzeba się naprawdę wysilić, by „urwać” choćby jedną setną, by być lepszym. Udało się, wyniki mówią same za siebie!
Najlepsze „podiumowe” wyniki uzyskali: Lena Kowalska zajęła 🥈2 miejsce w wyścigu na 50 metrów stylem motylkowym i 🥉trzecie miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym, Matylda Pelczar zajęła 🥉trzecie miejsce na 50 metrów stylem motylkowym, Natalia Łuźniak zajęła 🥉trzecie miejsce na 50 metrów stylem klasycznym, Krzysztof Aleszczyk zajął 🥈drugie miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym. Wszyscy nasi zawodnicy poprawili również swoje życiowe rekordy.

Udział w tych zawodach miał służyć przede wszystkim naszej /zawodników, Rodziców, władz klubowych/ nauce sportu pływackiego. Dziękujemy gorąco Rodzicom i Opiekunom, którzy pięknie kibicowali nam z trybun!

Szczegółowe wyniki z zawodów można zobaczyć tradycyjnie na livetiming.pl.
 
Wszystkich tych, którzy jeszcze nie są częścią naszej społeczności, ale chcieliby rozpocząć przygodę z pływaniem zapraszamy do kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego na naszej stronie www.zaglica.pl, bądź bezpośrednio na e-mail zaglica1@gmail.com. #ŻAGLICA