04.06.2023 r. uczestniczyliśmy w Otwartych Mistrzostwach Okręgu Lubuskiego 2023 na basenie 50 – metrowym. 🌊Zawody wzięliśmy niejako z marszu, bo dzień wcześniej jeszcze wiosłowaliśmy “na kajakach” po Paklicy. “Narybek” zaliczył swoje pierwsze oficjalne rekordy życiowe na basenie 50 metrowym. Kaja Kowalska zrealizowała swój start jako trening przed czekającym ją już niebawem Wielkim Finałem OMDO w Warszawie 20.06.2023 r. 🏆Wyniki są OK. Za sumę punktów uzyskaną z dwóch startów Julia była 15, Krzyś zajął 9 lokatę walcząc z o rok starszymi od siebie przeciwnikami, Cyprian był 9, a Kaja ostatecznie zajęła 10 lokatę płynąc w grupie o dwa lata starszych rywalek. Wyniki byłyby dużo lepsze, ale za konkurencje, w których startowali nasi Zawodnicy i Zawodniczki uzyskuje się małą ilość punktów, a założenie startu dotyczyło zaliczenia konkurencji 50 metrowych. Gratulujemy, bo pięćdziesiątka jest bardzo wymagająca.

Już w sobotę 10.06.2023 w Żaganiu przeprowadzimy II POWIATOWE ZAWODY PŁYWACKIE ŻAGLICY, w których udział wezmą dzieci i młodzież Prywatnej Szkoły Nauki Pływania ŻAGLICA, zawodników SKP ŻAGLICA oraz po raz pierwszy młodzież szkół z terenu administrowanego przez Starostwo Żagańskie. Zapraszamy do udziału i kibicowania!
 
Wszystkich tych, którzy jeszcze nie są częścią naszej społeczności, ale chcieliby rozpocząć przygodę z pływaniem zapraszamy do kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego na naszej stronie www.zaglica.pl, bądź bezpośrednio na e-mail zaglica1@gmail.com. #ŻAGLICA