Zakończyliśmy udział w cyklu ogólnopolskich zawodów pływackich „OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA” w sezonie 2022/2023 organizowanych przez Akademicki Związek Pływacki Warszawa. Zawody były prowadzone na pływalniach ✅25 m i ✅50 m w Warszawie i w Lublinie. Według ilości uzyskanych punktów reprezentantka naszego klubu Kaja Kowalska zapewniła sobie udział w finale, zajmując po sześciu eliminacjach ostatecznie bardzo wysoką 5 /piątą/ lokatę wśród 113 zawodniczek rocznika 2014🏆 /https://omdo.pl/wp-content/uploads/2023/05/Klasyfikacja-generalna-OMDO-2022_2023-Dziewczeta_6-3.pdf/.
 
Należy wspomnieć, że nasza Zawodniczka w każdej z sześciu eliminacji stawała wielokrotnie na podium, zajmując medalowe lokaty.🥇🥈🥉
 
20.06.2023 r. w Wielkim Finale OMDO, do którego zakwalifikowano regulaminem tylko 20 zawodniczek /Seria A i seria B/, w każdej grupie wiekowej, Kaja osiągnęła również bardzo wysokie wyniki sportowe zajmując kolejno 4 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym, 8 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym i 5 miejsce na 50 metrów stylem motylkowym.
 
W konkurencji na 50 metrów stylem grzbietowym zajęła drugie miejsce, zdobywając srebrny medal i zostając ostatecznie wicemistrzynią tej konkurencji. Biorąc pod uwagę rangę zawodów i ich poziom, które można śmiało nazwać nieoficjalnymi Mistrzostwami Polski, to jest najwyższy wynik w historii żagańskiego pływania. 🚀🥈Nikt do tej pory w tak młodym wieku nie zajmował tak wysokich lokat!
 
W 2023 roku Kaja Kowalska zwyciężyła w Pucharze Sprintu w Świebodzinie. Drugi rok z rzędu wygrała Powiatową Ligę Pływacką w Zgorzelcu. Przy wielkiej skromności jest bardzo utalentowaną zawodniczką.
W zawodach OMDO również „przetarli szlaki” pracowity i zdolny Cyprian Studenny /ps. “WALCZAK”:-)/, Kornelia Tałanda i Krzysztof Aleszczyk, którzy zaliczyli swoje pierwsze życiówki na basenie 50 metrowym i zebrali niezwykle cenne doświadczenia.
 
Gratulujemy Naszym Zawodnikom dotychczas osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych latach pływania. Składamy podziękowania Rodzicom i Opiekunom za trud i poniesiony wkład w uczestnictwo Ich Dzieci w sporcie pływackim.
 
Życząc wszystkim wypoczynku na wakacjach, zapraszamy do kibicowania w kolejnym sezonie 2023/2024.
 
Wszystkich tych, którzy jeszcze nie są częścią naszej społeczności, ale chcieliby rozpocząć przygodę z pływaniem zapraszamy do kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego na naszej stronie www.zaglica.pl, bądź bezpośrednio na e-mail zaglica1@gmail.com. #ŻAGLICA