24.06.2023 r. zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w naszej szkole i klubie. W tym roku minęło również dziesięć lat działalności Prywatnej Szkoły Nauki Pływania ŻAGLICA.🥇 Naszą uroczystość zrealizowaliśmy na terenie Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Wiechlicach. W uroczystości uczestniczyło 253 osób – dzieci, młodzieży uczącej się w naszej szkole, trenującej w założonym i prowadzonym przez nas Sportowym Klubie Pływackim ŻAGLICA, ich rodzin oraz osób towarzyszących.


Po oficjalnej części uroczystości, wręczeniu świadectw i ubiorów sportowych dla zawodników SKP ŻAGLICA odbył się piknik rodzinny. 👨‍👩‍👦W trakcie pikniku uczestnicy mieli możliwość obejrzenia pojazdów i sprzętu ratowniczego będącego na wyposażeniu zespołów gaśniczo – ratowniczych Państwowej Straży Pożarnej, mogli przymierzyć ubrania specjalne, w których strażacy gaszą pożary, uczyli się jak gasić pożar, wysłuchali pogadanki o zasadach bezpiecznego zachowania i udzielania pierwszej pomocy oraz przeznaczenia i zastosowania numerów alarmowych 112, 998. 👩‍🚒Wielkim zainteresowaniem cieszyły się animacje zabaw dla dzieci proponowane przez Panią Beatę z „Optymistycznego Przedszkola”. 🧚🏻Kolorowe dmuchane zjeżdżalnie wypełniały uczestnikom czas spędzony na pikniku. Dla wszystkich przygotowano smaczne potrawy i słodkości i napoje. 🍕Nad ogniskiem piekły się kiełbaski, nie zabrakło przepysznych lodów i waty cukrowej. W trakcie pikniku Uczestnicy mogli odpoczywać pod kolorowymi parasolami, gdzie przygrywał muzyk – niespodzianka. ☀️Przepiękna pogoda dopełniła wszystkich przyjemności w tym dniu.


Składamy serdeczne podziękowania Pani Kierownik Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Wiechlicach, na terenie którego odbyła się uroczystość, Komendantowi Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Żagania oraz Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP ze Szprotawy, Pani Agacie, animatorce Pani Beacie z „Optymistycznego Przedszkola” i jej zespołowi. Pani Monice i Marcinowi, Pani Irynie Rostopirko, Panu Wojtkowi i Robertowi, ratownikowi medycznemu Panu Przemkowi za zabezpieczenie medyczne, wszystkim Rodzicom i tym osobom, które udzieliły wszelkiej pomocy i przyczyniły się do uświetnienia naszej uroczystości.

Nasze zajęcia wznawiamy już od 01.08.2023. Wszystkich tych, którzy jeszcze nie są częścią naszej społeczności, ale chcieliby rozpocząć przygodę z pływaniem zapraszamy do kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego na naszej stronie, bądź bezpośrednio na e-mail zaglica1@gmail.com. Zapraszamy również do odwiedzenia naszej strony na Facebooku – Sportowy Klub Pływacki Żaglica.