12.11.2023 r. uczestnictwem w I rundzie Wojewódzkiej Ligi Dzieci otworzyliśmy kalendarz startów SKP ŻAGLICA w sezonie startowym 2023-2024. 🏊 🏆Zawody były dla nas o tyle wymagające, że tym razem byliśmy również ich organizatorami. Zawody odbyły się na żagańskiej pływalni Arena Żagań i uczestniczyło w nich 107 zawodniczek i zawodników z 6 klubów pływackich województwa lubuskiego, a także kluby UKS Energetyk ze Zgorzelca i Klub Sportowy “Rekin” Świebodzice reprezentujący województwo dolnośląskie. Dziękujemy trenerom za przyjęcie zaproszenia do udziału w zawodach i niezawodne przybycie z bardzo dobrze wyszkolonymi zawodnikami! Mamy nadzieję na spotkanie w kolejnych rundach Ligi.


SKP ŻAGLICA reprezentowało 10 „etatowych” zawodników. Do uczestnictwa w zawodach zaproszenia otrzymało również 13 dzieci z PSNP ŻAGLICA, które pierwszy raz próbowały swoich sił w szerszej rywalizacji sportowej.


Pomimo bardzo młodego wieku uczestników rywalizacja była bardzo zacięta. Wszyscy zawodnicy naszego klubu spisali się bardzo dobrze prezentując niezłe umiejętności i osiągając przyzwoite wyniki sportowe. “Narybek” zaliczył swoje pierwsze oficjalne rekordy życiowe na basenie 25 metrowym.


Na szczególne wyróżnienie zasługują: 🥇Kowalska Kaja, która zwyciężyła we wszystkich swoich konkurencjach i osiągając najwyższą ilość punktów rankingowych została najlepszą zawodniczką zawodów oraz 🥈Aleszczyk Aleksander, który zajął drugie miejsce w swojej konkurencji, przegrywając pierwsze miejsce tylko o 0,59 s.


Ze wszystkimi wynikami można zapoznać się tutaj.

Składamy serdeczne podziękowania Starostwo Powiatowe w Żaganiu za ufundowanie nagród, a Staroście Żagańskiemu – Panu Henrykowi Janowiczowi, za uświetnienie zawodów swoją obecnością podczas ceremonii wręczania pamiątkowych medali i dyplomów zwycięzcom zawodów.


Dziękujemy Bankowi Spółdzielczemu w Żaganiu za finansowe wsparcie organizacji zawodów.
Kolejne podziękowania składamy na ręce Pana Łukasza Kudły, Prezesa Arena Żagań i jego współpracownikom, a szczególnie Pani Izabeli Filiczkowskiej za wszelką pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu zawodów.


Serdecznie dziękujemy Centrum Samochodów Dostawczych Świtoń – Paczkowski Zielona Góra za wypożyczenie samochodu dostawczego na transport sprzętu do organizacji zawodów.


Dziękujemy pięknie za zabezpieczenie zawodów zespołowi ratowniczemu Wopr Oddział Żagań oraz Ratownikowi Medycznemu Panu Przemysławowi Kowalskiemu. Niezwykle serdeczne podziękowania składamy na ręce Rodziców i Opiekunów Dzieci biorących udział w zawodach za upieczenie ciast i zabezpieczenie lobby konferencyjnego przygotowanego dla odpraw z trenerami i sędziami, wykonanie prac przygotowujących pływalnię do zawodów, ogromny wkład pracy podczas przebiegu zawodów, starszym zawodniczkom za opiekę nad ich młodszymi przyjaciółmi podczas zawodów. Za piękne fotografie dziękujemy Pani Anecie!


Dziękujemy Zespołowi Sędziowskiemu za niezwykle sprawne sędziowanie zawodów, a także zespołowi pomiaru czasu, który dwoił się i troił, by wyniki były podawane bez opóźnień.


Składamy podziękowania wszystkim kibicom, którzy wytrwali na pływalni pomimo wysokiej temperatury i kibicowali uczestnikom do końca zawodów.


Druga runda Wojewódzkiej Ligi Dzieci 2023-2024 odbędzie się w Zielonej Górze 02.12.2023 r. Zapraszamy sympatyków pływania do kibicowania!