02.12.2023 r. wystartowaliśmy w II rundzie Wojewódzkiej Ligi Dzieci 2023-2024. Zawody były dla nas drugim sprawdzianem w tym cyklu pięciu startów w Lidze. Zawody odbyły się na zielonogórskiej pływalni. Tym razem uczestniczyło w nich 340 zawodniczek i zawodników z 13 klubów pływackich województwa lubuskiego i dolnośląskiego.

SKP ŻAGLICA reprezentowało 17 „etatowych” zawodników. Pomimo bardzo młodego wieku uczestników rywalizacja była bardzo zacięta. Wszyscy zawodnicy naszego klubu spisali się bardzo dobrze prezentując niezłe umiejętności nabyte podczas treningów.
 
Na szczególne wyróżnienie zasługują: jak zwykle niezawodna Kowalska Kaja, która zwyciężyła w konkurencj100 metrów stylem zmiennym deklasując swoje rywalki i zajęła drugie miejsce w konkurencji na 50 metrów stylem dowolnym przegrywając o 0,7 s pierwsze miejsce. Kaja ponownie osiągnęła najwyższą ilość punktów rankingowych, natomiast drugi w poprzedniej rundzie Aleszczyk Aleksander, tym razem zajął szóste miejsce. Rewelacyjnie radzi sobie Świątek Hanna, próbująca dogonić swoją bardziej utytułowaną koleżankę klubową. Podczas sobotnich zawodów Hania zajmowała kolejno 5 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym oraz 6 miejsce na 100 metrów stylem zmiennym. To bardzo dobre wyniki zważywszy, że Hania trenuje od krótkiego czasu. Trzymamy kciuki, bo codzienne dojazdy kilkadziesiąt kilometrów na treningi to niełatwa sprawa.
 
Świetnie poradziła sobie w swoim starcie sztafeta klubowa w składzie Kowalska Kaja, Świątek Hanna, Łuźniak Natalia i Aleszczyk Krzysztof zajmując wśród 13 sztafet bardzo wysokie 7 miejsce. Gratulacje.
 
Składamy podziękowania Rodzicom, którzy wytrwali z nami od 9.30 do 17.00 na pływalni pomimo wysokiej temperatury i niezwykłej atmosfery panującej na pływalni i kibicowali uczestnikom do końca zawodów.
 
Trzecia runda Wojewódzkiej Ligi Dzieci 2023-2024 odbędzie się w Gorzowie Wielkopolskim 02.03.2024 r.
Zapraszamy naszych sympatyków do kibicowania!