Sezon startowy w pływaniu trwa w najlepsze. Kalendarz naszych startów 03.02.2024 r. przeniósł nas do Osiecznicy, gdzie odbyły się „VIII Pływackie Zawody o Puchar Wójta Gmina Osiecznica 2024”.

Dla przypomnienia: w 2016 roku nasi wychowankowie wystartowali po raz pierwszy, po dwóch latach przygotowań, w tych właśnie zawodach. Pływali wówczas w konkurencjach 25m grzb.,100 m zm., 50 m dow., 50 m klas. Zdobyli oni wówczas trzy medale i wysokie miejsca w klasyfikacji końcowej. Były to bardzo dobre rezultaty, zważywszy na fakt, że rozpoczynaliśmy dopiero naszą działalność. Pozdrawiamy ich bardzo serdecznie 😊.

Panujące choróbska mocno nam dokuczyły i w sobotnich /03.02.2024 r. / zawodach w Osiecznicy wystartowało ostatecznie sześcioro Pływaczek i Pływaków.😊Udział w zawodach był sprawdzianem naszych aktualnych możliwości i umiejętności oraz zdobycia nowych rekordów życiowych.

W rywalizacji w swoich konkurencjach wiodła prym niedawna zwyciężczyni plebiscytu na Sportowca Roku Gazety Lubuskiej w Powiecie Żagańskim, utalentowana Kowalska Kaja, która trzykrotnie stawała na najwyższym podium, a w czwartej konkurencji nieznacznie, bo o 0,17 sekundy uległa zawodniczce Śląska Wrocław, zajmując drugie miejsce.

Świetnie poradził sobie Studenny Cyprian, który przyjeżdża do nas na treningi z Nowej Soli. Zajmował wśród swoich rówieśników kolejno w trudnych konkurencjach miejsca: 100 m dow – 10 (23), 50 m mot – 5 (20), 100 m klas – 6 (16), 200 m zm – 6 (9), w nawiasach podano ilość startujących rywali w danej konkurencji.

Bardzo dobre starty zaliczyli Nowak Aleksandra, Paterek Julia, Korupka Antonina i Pietraszkiewicz Igor.

Szczegółowe wyniki z zawodów tutaj: http://live.livetiming.pl/…/02_03_osiecznica/wyniki.pdf.

Dziękujemy Rodzicom za uczestnictwo w zawodach, a także niezawodnym kibicom, którzy trzymali mocno zaciśnięte kciuki za naszych podopiecznych.

Firmie Intra S.A. / https://intrasa.pl/ / składamy serdeczne podziękowania za sfinansowanie i zakup plecaków sportowych, do których możemy zabierać całe niezbędne pływackie wyposażenie na nasze wyjazdy.

Za dwa tygodnie wyjeżdżamy do Zgorzelca, gdzie rozpoczynamy udział w organizowanej tam Lidze Pływackiej. Sympatyków naszego klubu i pływania zapraszamy do kibicowania.