Realizujemy Wojewódzką Ligę Pływacką 2023-2024. 16.03.2024 r. uczestniczyliśmy w III rundzie tych zawodów, tym razem w Gorzowie Wielkopolskim. Po trudnym starcie w Poznaniu w Termach Maltańskich /09.03.2024 r./, dzisiejsze zawody były spacerkiem “po wodzie”. W zawodach uczestniczyło 10 zawodników SKP ŻAGLICA. Po wynikach widać, że treningi nie idą na marne i pływamy coraz lepiej.

W konkurencjach indywidualnych zdobyliśmy dwa złotka /Kaja Kowalska i Aleksandra Nowak/ oraz dwa brązy /Kaja Kowalska i Aleksander Aleszczyk/. W klasyfikacji końcowej w swoich kategoriach wiekowych pierwsze miejsca zajęły Kaja Kowalska i Aleksandra Nowak oraz trzecie miejsce zajął Aleksander Aleszczyk. Pozostali pływacy i pływaczki zaprezentowały bardzo wysoki poziom lokując się na wysokich miejscach. Należy zaznaczyć, że wszyscy ustanowili swoje nowe życiowe rekordy, co świadczy o bardzo poważnym trenowaniu. To był bardzo dobry start, możemy powiedzieć, że zwyciężać w “jaskini lwa” ze starszymi od siebie rocznikami, to zwyciężać dwa razy. Dziękujemy Rodzicom za możliwość uczestniczenia w zawodach, Organizatorom za bardzo miłe przyjęcie i niezwykle profesjonalne prowadzenie zawodów, wiele nauczyliśmy się w Gorzowie w zakresie organizacji takich imprez. Pani Agnieszce dziękujemy za przepiękną fotorelację. Oczywiście była z nami jak zawsze INTRA S.A.

Przed nami w kolejną sobotę udział w Powiatowej Lidze Pływackiej w Zgorzelcu /II runda/. Zapraszamy wszystkich zwolenników pływania do kibicowania!