Świebodzin był gospodarzem finałowej rundy WLD 2023/2024. Na gościnnej pływalni SWIEWODA zgromadziło się 152 uczestników z ośmiu klubów województw lubuskiego i dolnośląskiego.

SKP ŻAGLICA reprezentowali jak zwykle utalentowani Bracia Aleszczykowie, Siostry Wrońskie, Aleksandra Nowak, Zoe Kozak, Miłosz Studenny, Kasper Szwed, Antonina Korupka i Hania Świątek. Ogromna szkoda, że w zawodach nie mogła pokazać swoich umiejętności Kaja Kowalska, która zmuszona była uczestniczyć w innych uroczystościach.

Finałowe konkurencje były bardzo wymagające, bo uczestnicy musieli pokonać 50 metrów i 100 metrów stylem dowolnym oraz 100 metrów stylem zmiennym.

Wyniki:

Pomimo nieobecności w finale, Kaja Kowalska zgromadziła wystarczającą ilość punktów i została mistrzynią WLD 2023/2024 rocznika 2014 dziewcząt.

Aleksandra Nowak została wicemistrzynią WLD 2023/2024 rocznika 2015 dziewcząt i jest świetną następczynią swojej starszej o rok koleżanki klubowej.

Aleksander Aleszczyk stanął również na pudle zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej.

Pozostali zawodnicy zajmowali również wysokie lokaty, Kasper Szwed był czwarty, Wojciech Szulczyk piąty, Hanna Świątek szósta, Miłosz Studenny dwunasty, Krzysztof Aleszczyk trzynasty, Nikola Wrońska czwarta, Kinga Wrońska siódma, Zoe Kozak jedenasta, Natalia Łuźniak dwudziesta czwarta a Antonina Korupka trzydziesta czwarta.

Należą się również wielkie brawa dla sztafety 8 x 25 metrów, w której zespół SKP ŻAGLICA nie dał żadnych szans pozostałym zespołom startującym w tej konkurencji i zajął pierwsze miejsce.

Na szczegółowe analizy udziału w WLD przyjdzie czas. Teraz gratulujemy naszym zawodnikom i zawodniczkom. Dziękujemy Rodzicom za wspólny udział i piękne kibicowanie. Wuwuzele w Świebodzinie na cześć naszych Dzieci, to kibicowski majstersztyk 🙂.

Fotorelacje ze startów naszych zawodników to już specjalnosć Pani Agnieszki, której jesteśmy niezwykle wdzięczni za poświęcanie swojego czasu od początku do końca zawodów.

Wielkie brawa należą się Organizatorom tej edycji, bo nie była łatwa, zwłaszcza za przesmaczne lody dla zwycięzców.

Kolejne starty przewidziane są 18.05.2024 r. w Zgorzelcu w finale Powiatowej Ligi Dzieci oraz 08.06.2024 r. w Drzonkowie na Otwartych Mistrzostwach Okręgu Lubuskiego.

Zapraszamy do kibicowania..