18.05.2024 r. 16 zawodników i zawodniczek Sportowego Klubu Pływackiego ŻAGLICA stanęło do rywalizacji w III rundzie XXII Ligi Pływackiej w Zgorzelcu.

W tym cyklu Ligi uczestnicy konkurowali na dystansach 25 m, 50 m i 100 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym. Nasi pływacy osiągnęli bardzo dobre rezultaty.

W ramach III rundy za dwa starty, pływacy SKP Żaglica zajęli:

I miejsce: Aleszczyk Aleksander;

II miejsce: Szwed Kasper, Wrońska Nikola;

III miejsce: Kowalska Kaja,

IV miejsce: Studenny Cyprian;

V miejsce: Aleszczyk Krzysztof, Nowak Aleksandra;

VII miejsce: Zdanowicz Julia;

VIII miejsce: Łozowski Oliwier /debiut w SKP ŻAGLICA/, Świątek Hanna.

W klasyfikacji generalnej, na którą składało się łącznie sześć startów, po dwa w trzech rundach, czołowe lokaty zajęli:

II miejsce: Szwed Kasper, Wrońska Nikola, Kowalska Kaja;

IV miejsce: Studenny Cyprian, Nowak Aleksandra;

VI miejsce: Zdanowicz Julia;

VIII miejsce: Świątek Hanna.

Pozostali zawodnicy SKP ŻAGLICA zajęli dalsze lokaty, które są wynikiem za udział w mniejszej ilości startów podczas całego cyklu Ligi.

Poprawiono kolejny raz swoje rekordy życiowe, ale przede wszystkim zebrane zostały następne doświadczenia w startach sportowych na trudnych zawodach.

Komplet wyników tu: https://plywanie-zgorzelec.pl/category/aktualnosci/

Gratulujemy zawodnikom klubowym, a także Ich konkurentom z pozostałych klubów, które wzięły udział w Lidze, osiągniętych wyników sportowych. Są one rezultatem ciężkiej pracy Dzieci, Rodziców, Opiekunów Prawnych i Ich wielkiego zaangażowania w rozwój sportu pływackiego.

Należy także nadmienić, że do zawodów w tej rundzie została zgłoszona rekordowa liczba 291 uczestników z 13 klubów pływackich województwa dolnośląskiego i lubuskiego, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu i chęcią uczestniczenia w takiej imprezie sportowej. Zapewne niezwykłą atrakcją, jaką dysponuje gospodarz, jest wieża do skoków na pływalni, z której uczestnicy po zakończeniu rywalizacji sportowej mieli możliwość oddawania skoków.

Dziękujemy Organizatorowi UKS ENERGETYK ZGORZELEC za gościnne przyjęcie i umożliwienie nam udziału w tych zawodach.