W sobotę, 08.06.2024 r. uczestniczyliśmy w Otwartych Mistrzostwach Okręgu Lubuskiego na 50 metrowej pływalni w Drzonkowie. W zawodach wzięli udział Julia Paterek, Igor Pietraszkiewicz, Oliwier Łozowski oraz Cyprian Studenny. Dla wszystkich naszych zawodników udział w tych zawodach był sprawdzianem Ich możliwości na pływalni 50 metrowej.

Julia Paterek dwukrotnie była druga, Cyprian Studenny zajął drugie miejsce 50 metrów stylem motylkowym. We wszystkich konkurencjach zawodnicy SKP ŻAGLICA lokowali się w swoich konkurencjach w pierwszej dziesiątce uczestników.

Najbardziej wartościowym wynikiem z tych zawodów może poszczycić się Julia Paterek, która w klasyfikacji generalnej zajęła czwarte miejsce, a SKP ŻAGLICA, dzięki jej wynikom został sklasyfikowany na wysokiej szóstej lokacie wsród dziewcząt rocznika 2012.

Świetnie poradził sobie Oliwier Łozowski, który poraz pierwszy w życiu pływał w zawodach na pływalni 50- metrowej. Brawo Oliwier, oby tak dalej!!!

Należy przyznać, że start w takich warunkach jest niezwykle wymagający, i by tu próbować rywalizacji, trzeba bardzo skrupulatnie pracować na treningach. Rezygnacja z któregokolwiek treningu spowoduje obniżenie wyniku w zawodach.

Komplet wyników tutaj: http://livetiming.pl/…/5fcd338f-18a1-41e0-a2a2…

Gratulujemy zawodnikom klubowym, a także Ich konkurentom z pozostałych klubów, które wzięły udział w Lidze, osiągniętych wyników sportowych. Są one rezultatem ciężkiej pracy Dzieci, Rodziców, Opiekunów Prawnych i Ich wielkiego zaangażowania w rozwój sportu pływackiego.

Startem w Otwartych Mistrzostwach Okręgu Lubuskiego 2024 na basenie 50 – metrowym w Drzonkowie – 08.06.2024 r. SKP ŻAGLICA zakończył cykl zmagań sportowych w sezonie 2023-2024.